wylaczanie-komentarzy-w-wordpress

Jak wyłączyć komentarze w WordPress

Tworząc nową stronę w WordPressie, domyślnie ma ona włączone komentarze. Wszak WordPress stworzony został jako platforma do blogowania. Zdarza się jednak, że w miarę rozwoju witryny, oprócz wpisów na blogu, dodajemy do niej również statyczne strony i niekoniecznie chcemy, aby użytkownicy mieli możliwość ich komentowania. Istnieje wiele spospobów, aby wyłączyć komentarze na danej stronie WordPress.

Wyłączanie komentarzy za pomocą wtyczek

Pierwszy z nich, to zastosowanie odpowiedniej wtyczki. Oto niektóre z nich: No Page Comment, Disable Comments, WP Disable Comments. Nie będę się tu rozpisywał nad ich działaniem – po konkrety odsyłam do dokumentacji tychże wtyczek. Nadmienię tylko, że niewątpliwą zaletą korzystania z ww. wtyczek jest fakt, że pozwalają one na wyłączenie komentarzy na wielu (nawet wszystkich) stronach jednocześnie. Natomiast w tym artykule opiszę jak wyłączyć komentarze korzystając z samego interfejsu WordPressa.

Wyłączanie komentarzy w aplikacji WordPress

Oczywiście nie jesteśmy zmuszeni do korzystania z wtyczek, jeśli chcemy wyłączyć komentarze na danej stronie, jak również na wszystkich stronach.

Wyłączanie komentarzy na jednej stronie

Aby wyłączyć komentarze na konkretnej stronie, zaloguj się do WordPressa i wejdź do sekcji Strony, następnie wybierz stronę, na której chcesz wyłączyć komentarze i wejdź do jej edycji. Na stronie edycji kliknij na przycisk Opcje ekranu, widoczny pod górną belką panelu.

wylaczanie-komentarzy-wordpress

Spowoduje to rozwinięcie się belki, a Twoim oczom ukaże się kilka opcji i checkboksów. Jedną z opcji jest Dyskusja. Dzięki niej możesz włączyć lub wyłączyć sterowanie komentarzami na tej stronie.

wylaczanie-komentarzy-na-wszystkich-stronach-wordpress

Jeśli pole przy tej opcji jest zaznaczone, pod polem z treścią strony widoczna jest sekcja Dyskusja. Odznacz pole przy opcji Zezwól na komentarze, aby wyłączyć komentarze na tej konkretnej stronie.

wordpress-wylaczanie-komentarzy-na-wybranej-stronie

Wyłączanie komentarzy na wszystkich stronach

Powyższy sposób z pewnością pochłonie dużo czasu, jeśli masz wiele stron, na których chcesz wyłączyć komentarze. Ale na to też jest rada. Wejdź do sekcji Strony, gdzie widoczny jest wykaz stron w Twojej witrynie. Zaznacz pola przy tych stronach, na których chcesz wyłączyć komentarze, lub zaznacz pole w nagłówku listy, aby zaznaczyć wszystkie strony (jeśli chcesz wyłączyć komentarze na wszystkich stronach).

wordpress-jak-wylaczyc-komentarze

Następnie z listy rozwijanej Masowe działania (powyżej) wybieramy opcję Edytuj. Potwierdzamy przyciskiem Zastosuj.

wordpress-jak-wylaczyc-komentarze-na-danej-stronie

Pojawi się obszar z ustawieniami dla wszystkich tych zaznaczonych stron. Wśród nich znajduje się opcja Komentarze.

wordpress-wylaczanie-komentarzy

Wybierz z listy Nie zezwalaj i kliknij Zaktualizuj. Komentarze na zaznaczonych stronach zostaną wyłączone.

Jeśli prowadzisz stronę na WordPress, jak wyłączyć komentarze to z pewnością jedna z bardziej przydatnych umiejętności, pozwalająca efektywnie zarządzać treścią.